Wibrastopy

Wibrastopy do rakiet

Wibrastop tenisowy to niewielkie rozmiarem urządzenie, które jednak jest w stanie istotnie wspomóc grę tenisisty, a także ochronić jego rękę przed szkodliwymi wibracjami. Dzięki swojemu sprytnemu projektowi, wibrastop powstrzymuje drgania, jakie wytwarzają się podczas uderzenia piłki rakietą. Z kolei ich ograniczenie jest kluczowe, aby ramię tenisisty nie było zagrożone kontuzjami.


Wsparcie dla ciała

Vibrastop to stosunkowo nowy wynalazek, który zyskał popularność dopiero w dobie rakiet wykonywanych z metalu. Stało się tak, ponieważ współczesne rakiety do tenisa, które są wykonane właśnie z tego twardego materiału, nie absorbują drgań aż tak dobrze jak niegdysiejsze, tworzone z drewna. Wibrastop tenisowy zapewnia dodatkową amortyzację wibracji, które powstają podczas odbicia piłki, a poprawnie dobrany tłumik pomaga chronić stawy gracza, które są najbardziej narażone na kontuzje, czyli staw nadgarstkowy oraz łokciowy.

Tłumik absorbuje nie tylko drgania rakiety, ale również dźwięki jakie wydają struny. Dlatego korzystanie z niego zatrzyma irytujące “brzęczenie”, które zwykle słychać podczas odbicia piłki. Wibrastop pomaga graczom także sprawować większą kontrolę nad rakietą oraz wspiera ich w precyzyjnym odbijaniu piłki.


Tworzywo absorbujące wibracje

Wibrastopy najczęściej produkowane są z miękkich materiałów, takich jak silikon, żel czy guma. Odpowiednie wykonanie wibrastopu do tenisa sprawia, że idealnie przylega on do strun i nie odczepia się od rakiety podczas gry - nawet, gdy piłka trafi w niego bezpośrednio. Na rynku dostępne są bardzo różne wersje tłumika - takie, które można przymocować do dwóch strun lub nawet ośmiu. Wybór należy do Ciebie i powinien być uzależniony od Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Producenci

AdidasBabolatDiadoraDunlopGammaHeadIso SpeedKirschbaumLottoLuxilonPacificPrince HydrogenTecnifibreToalsonTretornUnder ArmourWilsonYonex
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Menu
KoszykKontoUlubione

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu (dysku) użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. Polityka prywatności

Zamknij

Filtrowanie produktów

Producent
zamknij